АКЦІЯ: 38% знижка

Системи «ДИХАЮЧІ ВІКНА», трішки передісторії

Приблизно тридцять років тому за кордоном почали масово встановлювати металопластикові вікна. Обігрівати приміщення ставало дорожче, а герметичні вікна були унікальним рішенням для збереження тепла та шумоізоляції житлових будівель. Проте разом з великою користю, герметичні вікна принесли з собою ще й біду. Швидко стало зрозуміло, що їх застосування знижує до неадекватно низьких рівнів, або й блокує, необхідний повітрообмін, призводячи до токсифікації домашнього повітря. Та й дійсно, з одного боку такі конструкції надійно зберігали тепло і тишу в домі, але з іншого – приміщення перетворювалося на герметичну ємкість, де накопичувалася водяна пара, перетворюючись в конденсат на вікнах та вуглекислий газ, що спричиняє задуху, а також токсичні випари зі штучних поверхонь (килимів, меблів, електроприладів, тощо). Світ швидко схаменувся і вже у 60-х роках почалось виробництво унікальних маленьких приладів для вікон, за допомогою яких необхідний притік свіжого повітря в приміщення став постійним. Знайшовся рецепт для оздоровлення внутрішньої екології домівок, і все це при повній безпеці щільно закритих вікон!

Провітрювачі систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА» пропонуються на ринку пристроїв для будівництва у Західній Європі вже понад тридцять років. Їх сконструйовано та введено до використання у скандинавських країнах у 60-х роках, з метою покращення якості повітря всередині приміщень та для усунення конденсації водяної пари на поверхні скла та віконних рамах. Ідея контрольованої вентиляції із застосуванням провітрювачів почала інтенсивно поширюватись та здобувати нові ринки, починаючи від періоду енергетичної кризи в 70-х роках.

У той час велися пошуки простих і дешевих рішень, які покращували б якість повітря у приміщеннях та одночасно забезпечували б енергоощадність. Провітрювачі виявилися ідеальним розв’язанням. Зі Скандинавії “перенеслися” до Великобританії, Франції, Бельгії, Голландії, США і Канади. Останнім часом їх “відкрили” і в країнах Балтики.

У більшості з цих країн, у результаті багаторічного позитивного експлуатаційного досвіду, було введено адміністративні примусові норми на застосування провітрювачів систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА» у сучасних вікнах.

Екологічне підґрунтя

За екологічними оцінками повітря у приміщенні у 4–6 разів «брудніше» та у 8–10 разів більш токсичне від зовнішнього. Тут воно є зволоженим (приготування їжі, дихання мешканців, користування ванною, підливання вазонів з домашніми рослинами), містить мало кисню, зате багато шкідливих отруйних сполук, що утворюються під час випаровування з поверхонь штучних виробів та лакованих поверхонь. Надмірна кількість вологи спричиняє розвиток грибків, що добре відомо мешканцям панельних будинків та кутових квартир багатоповерхівок. Нашим співвітчизникам добре відомий результат співжиття зі спорами цвілі в домівці – це неочікувана алергія та хронічні захворювання дихальних шляхів. Єдиним рішення для цих тотальних проблем є налагодження постійного повітрообміну, вентиляції в житлі. Найдоступнішим, найпростішим і ефективним рішенням є застосування віконних систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА».

Наше сьогодення та майбутнє

Сьогодні в Україні люди стають більш освіченими і при купівлі металопластикового чи дерев’яного вікна з герметичним притулом починають цікавитись, чи оснащені вони провітрювачами систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА». Розповсюджене на сьогоднішній день поняття мікровентиляції (створення механізмом вікна щілини між рамою та стулкою ) є фактично недозакритим вікном, зі всіма негативними наслідками у безпеці домівки, а також у тепло – і шумоізоляції. До того ж, сам процес провітрювання при такому рішенні є абсолютно неконтрольованим.

Тобто щілина створена механізмом вікна є НЕРЕГУЛЬОВАНОЮ (в середньому 3-5 мм). І, якщо мікровентиляція чудово працює при плюсових температурах повітря надворі(літо, весна, осінь), то в зимовий період нерегульована щілина у вікні дає надто великий надлишок холодного повітря в приміщення (з вікна тягне холодом). Тому переважна більшість споживачів взимку закриває вікна ГЕРМЕТИЧНО, що перетворює їхні помешкання на ГЕРМЕТИЧНІ КОНСЕРВНІ БАНКИ.

Практика встановлювання провітрювачів в Україну тільки приходить, хоча законодавчо вона впроваджена вже протягом чотирьох років (ДБН В.2.2-15-2005). Першочерговою причиною цьому є необізнаність фахівців віконного бізнесу, які продають не сучасні вікна зі всіма необхідними властивостями для екології приміщень, а дешеві, герметичні квадратні метри. Коньюнктура віконного ринку на сьогодні заповнена щільністю пропозицій. Обізнані віконні компанії, такі як в.к.«НОВИЙ ДІМ» вигідно позиціонують себе не зниженням ціни продукції в притул до собівартості, а навпаки впроваджують віконні провітрювачі систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА» на виробництві, цим самим надаючи своїм вікнам нових конкурентних переваг за мінімальні кошти. Провітрювачі систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА» без сумніву є майбутнім українського віконного виробництва, так само, як вони стали необхідною умовою житлобудівництва у світі.

 1. Для чого потрібно вентилювати приміщення?
 2. Завдяки чому відбувається вентилювання?
 3. Як найкраще вентилювати приміщення?
 4. Що таке провітрювач системи «ДИХАЮЧІ ВІКНА»?
 5. Для чого потрібні провітрювачі?
 6. Чому просто не відкрити вікно?
 7. Чому провітрювачі є кращими від “мікровентиляції”?
 8. Чи можна використовувати провітрювачі у холодну пору року?
 9. Чи втрачається багато тепла, коли використовуються провітрювачі?
 10. Чому, використовуючи провітрювачі, ми заощаджуємо тепло?
 11. Які принципи роботи використовуються в автоматичних провітрювачах?
 12. Чи можна монтувати провітрювачі у приміщеннях, де використовується газ?
 13. Чому провітрювачі підвищують тепловий комфорт у помешканні?
 14. Чому провітрювачі підвищують загальний комфорт?
 15. Чому провітрювачі підвищують безпеку помешкання?
 16. Де потрібно встановлювати провітрювачі систем »ДИХАЮЧІ ВІКНА»?
 17. Чи існують країни, в яких використання провітрювачів є обов’язковим?
 18. Чому у розвинених країнах громадян змушують використовувати провітрювачі систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА»?
 19. Яка законодавча база щодо застосуванням провітрювачів в Україні?
 20. Чи є провітрювачі дорогими в експлуатації?
 21. Скільки потрібно провітрювачів?
 22. Як провітрювачі можуть співпрацювати з іншими енергоощадними пристроями, наприклад, термостатичними клапанами?

1: Для чого потрібно вентилювати приміщення?

Питання 1: Для чого потрібно вентилювати приміщення? Це потрібно робити для того, щоб відновити якість повітря у помешканні, надати доступ кисню, усунути вуглекислий газ та неприємні запахи, які виникають в процесі життєдіяльності, разом з надмірною вологістю, котра могла б сконденсуватися на вікнах або стінах.

Шалене зростання витрат на опалення породило новий спосіб конструювання та будівництва будівель. З’явилися “щільні” будинки, стіни котрих не пропускають тепло та повітря. Однак, виявилося, що жити з поліетиленовим кульком на голові неможливо. Дослідження, які роками проводилися у Бельгії, Великобританії та США, показали істотний зв’язок між поганою якістю повітря та численними хворобами, у тому числі і небезпечними різновидами алергії.

Ця проблема, названа у англомовній літературі Sick Building Syndrome (Синдром нездорових будинків), з’явилась та швидко розповсюдилась у 70-х роках (роки енергетичної кризи), кілька років після впровадження ідеї енергоощадних будинків. Велися пошуки простого і дешевого розв’язання, яке дозволило б покращити якість повітря та одночасно заощаджувати енергію. Провітрювачі систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА» виявилися ідеальним рішенням.

2: Завдяки чому відбувається вентилювання?

Питання 2: Завдяки чому відбувається вентилювання? Вентилювання полягає в усуненні з приміщення спожитого, тобто забрудненого повітря і введенні свіжого, тобто чистого. Для того, щоб такий обмін міг проходити, потрібні рушійні сили.

У природній вентиляції (гравітаційній) ці сили виникають при різниці густин холодного (свіжого, що надходить ззовні) та теплого повітря (всередині приміщень). Тепле повітря виходить з приміщення – витісняється через вентиляційні канали в міру того, як холодне поступає через нещільності або за допомогою сучасних пристроїв – провітрювачів. Чим більшою є різниця температур, тим ефективнішою є вентиляція.

Додатковим чинником, який може посилити або послабити природну вентиляцію, є вітер. У примусовій вентиляції рушійні сили походять від електричних вентиляторів. Використовуються системи, у яких вентилятори витягують спожите повітря, а свіже проникає через провітрювачі або нещільності (механічна витяжна вентиляція).

Також використовуються системи, де вентилятори витягують та притягують повітря (механічна приточно-витяжна вентиляція ). В Україні, як і у більшості європейських країн, у житловому будівництві розповсюджена природня вентиляція, як найпростіша і найдешевша

3: Як найкраще вентилювати приміщення?

Питання 3: Як найкраще вентилювати приміщення? Умовою доброї вентиляції є циркуляція повітря в приміщенні. Свіже повітря повинно постійно в малих контрольованих дозах-струменях надходити до приміщення. Відпрацьоване забруднене повітря витісняється свіжим та виводиться назовні через вентиляційні канали.

Притік повітря найкраще забезпечити через вікна у всіх приміщеннях, попередньо обладнаних провітрювачами, тим самим, організувавши рух повітря з місць найменшого забруднення до місць найбільшого забруднення. Останніми є приміщення кухонь та ванних кімнат, що традиційно обладнані вентиляційними каналами.

4: Що таке провітрювач системи «ДИХАЮЧІ ВІКНА»?

Питання 4: Що таке провітрювач системи «ДИХАЮЧІ ВІКНА»? На сьогоднішній день провітрювач — це вдосконалений невеликий пристрій, що вмонтовується на виробницітві, або вже на готове вікно. Він забезпечує приплив свіжого повітря ззовні до приміщення в контрольованих об’ємах. Завдяки дії природних законів різниці тиску зовні та в приміщенні, повітря постійно постачається в дім в об`ємі, який дозволяє щілина данного провітрювача.

Створюється заміна старого повітря, яке виходить з приміщення через вентиляційні канали. Провітрювачі мають високу ступінь шумоізоляції, захищають від зовнішніх погодних умов та комах, мають ручне регулювання. Таким чином, в домівці відбувається постійний повітрообмін при повній безпеці, адже вікно закрите.

5: Для чого потрібні провітрювачі?

Питання 5: Для чого потрібні провітрювачі? Служать для покращення якості повітря в приміщенні і для запобігання конденсації водяної пари, що дозволяє уникнути небезпеки утворення надмірної вологості і грибка на стінах. Також служать для зменшення витрат на опалення, через істотне зменшення споживання теплової енергії.

Як згадувалось раніше, провітрювач систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА» робить можливим безперервне проникнення невеликої кількості свіжого повітря в приміщення, що сприяє ефективному повітрообміну та видаленню використаного повітря через вентиляційні канали. Використане повітря, в результаті життєдіяльності, є зволоженим ( дихання мешканців, приготування їжі, полив рослин, купання тощо) та містить велику кількість забруднень, які утворюються в процесі випаровування з поверхонь штучних виробів (паласи, килими, гардини, шпалери, лаковані поверхні та меблі).

Таке повітря може також містити радіоактивні ізотопи, наприклад, радон – газ, який може проникати з грунту через нещільності до будинку або виділятися із будівельних матеріалів. Спожите повітря втрачає цінність свіжого повітря, стає шкідливим і навіть небезпечним для людей. Надмірна кількість вологи спричинює розвиток важких до усунення грибків, які, у свою чергу, виділяють шкідливі для здоров’я людини субстанції. Скраплювання води веде до намокання-корозії конструкційних елементів будинку, нищиться його оснащення та структура. Спалювання газу в повітря, з малим вмістом кисню, завжди веде до утворення дуже отруйного чадного газу.

6: Чому просто не відкрити вікно?

Питання 6: Чому просто не відкрити вікно? Більшість провітрювачів систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА» має поверхню прольоту, приблизно, 15-20 см2. Вікно, навіть малих розмірів, відхилене навіть трошки, на положення «мікровентиляції», може дати поверхню прольоту в 10 разів більшу.

Висновок простий – тратимо багато тепла і грошей, не згадуючи вже про неприємні перетяги, можливість заливання приміщення дощем, шум з вулиці, можливість входу ”непрошених” гостей чи випадання маленьких дітей, залишених без нагляду. Якщо провітрюємо приміщення, обладнане термостатичними кранами, то суттєво впливаємо на збій їхньої роботи. Ощадність та безпеку гарантуватиме провітрювач, оскільки правильне провітрювання проходить контрольовано при повністю закритому вікні.

7: Чому провітрювачі є кращими від “мікровентиляції”?

Питання 7: Чому провітрювачі є кращими від “мікровентиляції”? Розв’язання, яке повсякденно називається “мікровентиляцією”, хоча ця назва не відповідає дійсності, полягає у послабленні притулу стулки до рами вікна, тобто недозакриванні. Повітря проникає у приміщення внаслідок утвореної щілини 3-5мм між стулкою і рамою вікна. Недоліки цього розв’язання виникають з двох причин.

По-перше, з технічної причини: рівень інтенсивності вентиляції неможливо визначити, тому що процес проходить неконтрольовано, адже механізм мікровентиляції являється НЕРЕГУЛЬОВАНИМ . І якщо, мікровентиляція дає нормальний приплив свіжого повітря у теплу пору року, то взимку потік свіжого (холодного) повітря буде надлишковим. Періодичне вентилювання може бути завелике або замале, або взагалі відсутнє. У більшості випадках така вентиляція діє так, як у вікні без ущільнення – в повній залежності від зовнішніх умов (вітру, холоду). Холодне повітря входить більшою частиною периметра, даючи відчутний холодний струмінь в холодну пору року. Таке вікно також може легко відкрити ”непрошений гість”.

По-друге, психологічна причина: ручка у сучасному вікні може встановлюватися у багатьох положеннях для реалізації різних функцій. Практика показує, що позиція мікровентиляції не використовується, а провітрювання відбувається простим відкриванням вікна. І взагалі, виходячи з дому, залишити вікна в положенні мікровентиляції, тобто недозакритими (з масою виникаючих наслідків) може дозволити собі не кожен. Провітрювач не має жодного з перерахованих недоліків. Він є ідеальним способом для реалізації контрольованого вентилювання, при якому свіже повітря проникає всередину “герметичної шкарлупи” будинку через спеціальні отвори з відповідно підібраним положенням та з відповідною площею прольоту і оснащений регулятором величини струменя. Навіть при максимально відкритому провітрювачі, кількість свіжого (холодного) повітря є в десять разів меншою, ніж при мікровентиляції. Це дає можливість контролювати ступінь обміну повітря взимку, заощаджувати енергію, тим самим, створюючи високий комфорт у використанні.

8: Чи можна використовувати провітрювачі у холодну пору року?

Питання 8: Чи можна використовувати провітрювачі у холодну пору року? Провітрювачі можуть використовувати у будь-яких умовах, у теплі і холодні пори року. В наших кліматичних умовах провітрювачі особливо виправдовують себе під час опалювального сезону, коли треба обмежити відкривання вікон.

Вони дозволяють вводити до приміщення невудчутні струмені навіть дуже холодного повітря. Обмін повітря контролюється, контроль може відбуватися автоматично або вручну, забезпечуючи максимальну ощадність тепла та грошей.

9: Чи втрачається багато тепла, коли використовуються провітрювачі?

Питання 9: Чи втрачається багато тепла, коли використовуються провітрювачі? Вентиляція є необхідністю, за яку варто платити. Не можна просто ввести холодне повітря і не витратити при цьому теплову енергію. Це свіже, холодне повітря повинно просто підігріватися радіаторами опалення (тут не йдеться про дорогі вентиляційні системи з відновленням тепла). Використовуючи провітрювачі, особливо з автоматичним управлінням, витрачається на вентиляцію мінімально необхідна кількість енергії.

10: Чому, використовуючи провітрювачі, ми заощаджуємо тепло?

Питання 10: Чому, використовуючи провітрювачі ми заощаджуємо тепло? Кількість тепла, спожитого на вентиляцію, залежить від об’єму вхідного повітря. Тому, чим кращим буде контроль за ступенем обміну повітря і, чим краще його підібрати до потреб, тим менше тепла використаємо на підігрівання свіжого повітря. Функцію контролю за вентиляцією особливо ефективно проводять автоматичні провітрювачі.

Вони самостійно слідкують за ступенем обміну повітря, так само як автоматика в системах опалення контролює температуру. Використовуючи автоматичні провітрювачі можна заощадити до 50% теплової енергії, призначеної на вентиляцію, порівняно з традиційними рішеннями – відкриванням вікон.

11: Які принципи роботи використовуються в автоматичних провітрювачах?

Питання 11: Які принципи роботи використовуються в автоматичних провітрювачах? Застосовуються різні технічні рішення, що базуються на різних фізичних явищах, які “керують” роботою провітрювача та впливають на проведення ним самостійного регулювання величини струменя повітря. Найбільш виправдали себе три концепції автоматичного управління провітрювачами. У першій з них величиною струменя керує різниця тиску з двох сторін вікна, де вмонтовано провітрювач.

Ця різниця у системах гравітаційної вентиляції залежить від висоти вентиляційного каналу, температури повітря назовні будинку та від швидкості вітру. У концепції так званого гігрокерування вологість повітря є керуючим чинником проникнення свіжого повітря всередину приміщення. Використовуються також системи, у яких величина припливного струменю повітря регулюється в залежності від його ж температури.

12: Чи можна монтувати провітрювачі у приміщеннях, де використовується газ?

Питання 12: Чи можна монтувати провітрювачі у приміщеннях, де використовується газ? Можна і треба використовувати, але не усі . Обмеження стосуються гігрокерованих, які не рекомендуються у цьому випадку, тому що існує можливість самочинного закривання притоку повітря( коли в приміщенні надмірно «сухо») , необхідного для спалювання газу. У результаті браку кисню може утворитися отруйний чадний газ або може згаснути полум’я.

13: Чому провітрювачі підвищують тепловий комфорт у помешканні?

Питання 13: Чому провітрювачі підвищують тепловий комфорт у приміщенні? Для отримання теплового комфорту у приміщенні необхідна дія багатьох фізичних чинників, які мають безпосередній вплив на організм людиниі відчуваються ним. До найважливіших належать: середня температура повітря, різниця температур повітря між рівнями голови на ніг (чинник НАТ), швидкість потоку повітря (особливо холодних струменів) та вологість повітря.

Провітрювач оптимізує усі ці параметри. Його енергоощадна робота відчутно не впливає на зниження середньої температури повітря, високе розташування проникнення холодного повітря (як мінімум 1,8 м над підлогою) позитивно знижує різницю температур між головою та ногами (чинник НАТ). “Просочування” свіжого повітря виключає відчутні холодні струмені і перетяги, постійне дозування свіжого сухого повітря знижує вологість у приміщенні.

14: Чому провітрювачі підвищують загальний комфорт?

Питання 14: Чому провітрювачі підвищують загальний комфорт? Під підвищенням комфорту часто розуміється відпадання якоїсь проблеми, яка раніше нам докучала, виконання та пам’ятання якоїсь необхідної функції за нас без нашої участі і без додаткових ускладнень. Ми тоді відчуваємо більше свободи, маємо більше часу для себе, на відпочинок. Провітрювач , особливо автоматичний, власне створює нам такі умови. Постачає нам свіже повітря, необхідне для нашого існування та доброго самопочуття.

Робить це самостійно відповідним чином. Його робота вирішує багато проблем і не створює ніякого дискомфорту. Традиційні методи, такі як відкривання вікон чи мікровентиляція, навпаки не вирішують існуючих проблем, а створюють нові. Довідка. Для ефективного повітрообміну необхідно щоденно провітрювати приміщення по 3-4рази. А в році 365 днів…

15: Чому провітрювачі підвищують безпеку помешкання?

Питання 15: Чому провітрювачі підвищують безпеку помешкання? Провітрювачі дозволяють вентилювати при повністю закритих вікнах. Це дозволяє уникнути непрошених візитів. Виключається також можливість випадання у відкрите вікно дітей, залишених без нагляду. Провітрювачі, вмонтовані у приміщеннях, де використовується відкрите полум’я (плитки, котли, колонки, бойлери), забезпечують відповідну кількість повітря для спалювання, виключають можливість отруєння чадним газом. Цей дуже отруйний газ утворюється завжди, коли відбувається спалювання при недостатній кількості кисню (відсутність вентиляції).

Використання провітрювачів виключає також виникнення так званої інверсії тяги (зворотна тяга) у вентиляційних каналах, що проявляється втягуванням до приміщення через ці канали холодного повітря (замість витягування), а витягування проходить димовим каналом. Якщо ці канали розміщені на невеликій відстані від себе, продукти згорання можуть втягуватися з простору над комином і скеровуватися до помешкання, створюючи серйозну небезпеку. Маючи у вікнах провітрювачі і справні вентиляційні та димовивідні канали можна практично забути про проблеми, пов’язані з вентиляцією.

16: Де потрібно встановлювати провітрювачі систем »ДИХАЮЧІ ВІКНА»?


Питання 16: Де потрібно встановлювати провітрювачі систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА»? Провітрювач треба встановлювати у верхній частині вікна, як мінімум 1,8 м від підлоги. Є дві принципові причини саме такого розміщення провітрювача.

Перша пов’язана з відчуттям теплового комфорту, оскільки проникнення холодного повітря, розміщене під стелею, позитивно впливає на зниження температури на висоті голови (чинник НАТ) та взагалі не дає відчути холодні струмені.

Друга причина пов’язана з продуктивністю вентиляції. Повітря під стелею є найтепліше (завдяки конвекції) і має найменшу густину. Звідси виникає, що найбільша різниця тисків між приміщенням та навколишнім оточенням є на висоті стелі. Розміщений там провітрювач буде працювати найбільш ефективно.

17: Чи існують країни, в яких використання провітрювачів є обов’язковим?

Питання 17: Чи існують країни, у яких використання провітрювачів є обов’язковим? Провітрювачі використовуються у багатьох країнах вже понад 30 років. Позитивний досвід їх використання спричинив, що у будівельних нормах та інших правових актах багатьох країн з’явилися записи щодо використання провітрювачів. У Англії, Ірландії, Швеції, Данії, Бельгії, Франції введено правову рекомендацію щодо застосування провітрювачів у вікнах. У Голландії, Норвегії, Фінляндії та у деяких штатах Америки (Вашингтон, Орегон, Міннесота, Юта) введено рекомендації щодо їх використання. Нещодавно Україна також долучилась до вище вказаного списку.

18: Чому у розвинених країнах громадян змушують використовувати провітрювачі систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА»?

Питання 18: Чому у розвинених країнах громадян змушують використовувати провітрювані систем «ДИХАЮЧІ ВІКНА»? Ситуація подібна до правил, які вимагають защіпати ремені безпеки під час поїздки у автомобілі в усіх розвинених країнах світу. Такі вимоги виникають із простого принципу: краще запобігати, ніж лікувати.

19: Яка законодавча база щодо застосуванням провітрювачів в Україні?

Питання 19: Яка юридична ситуація в Україні із застосуванням провітрювачів? Основним правовим актом, який зобов’язує до використання провітрювачів є нові Державні Будівельні Норми України (ДБН), введені наказом № 175 від 28 вересня 2005 року Державним Комітетом України з будівництва і архітектури. Цією нормою, зокрема С.29-30 ДБН В.2.2-15-2005, накладається обов’язок на використання провітрювачів в житлових будинках.

20: Чи є провітрювачі дорогими в експлуатації?

Питання 20: Чи провітрювачі є дорогими в експлуатації? Провітрювачі є пристроями, що працюють самостійно і не вимагають додаткового живлення. Їх експлуатація безкоштовна.

21: Скільки потрібно провітрювачів?

Питання 21: Скільки потрібно провітрювачів? Кількість провітрювачів підбирається в залежності від їх продуктивності таким чином, щоб обмін повітря у вентильованих приміщеннях відповідала УКРАЇНСЬКИМ ДЕРЖАВНИМ БУДІВЕЛЬНИМ НОРМАМ (ДБН). Якщо говорити по простому, на одне приміщення до 22 м.кв. достатньо одного провітрювача. Але при наявності в приміщенні повітрьоспалювальних пристроїв (пічок, камінів, газових колонок, котлів) кількість провітрювачів повинна бути не менше двох.

22: Як провітрювачі можуть співпрацювати з іншими енергоощадними пристроями, наприклад, термостатичними клапанами?

Питання 22: Як провітрювачі можуть співпрацювати з іншими енергоощадними пристроями, наприклад, термостатичними клапанами? Почнемо від того, що провітрювання за допомогою відкритих вікон або мікровентиляції суттєво перешкоджає роботі термостатичних клапанів, які розташовані на радіаторах під вікнами. Це відбувається тому, що холодне повітря є важчим за тепле і входить до приміщення, безпосередньо, омиваючи головку термостатичного клапану. Це призводить до того, що клапан спрацьовує на низьку температуру струменю вхідного повітря, а не на внутрішню температуру помешкання. Кран відкривається, підвищується температура радіатора і це веде до надмірних витрат тепла.

Відомі випадки, коли застосування термостатичних клапанів без додаткової модернізації вентиляції приводило до значного використання теплової енергії. При вентиляції з правильно розміщеними провітрювачами, головки термостатичних клапанів взагалі “на відчувають” холодних струменів повітря, правильно реагуючих та температуру всередині помешкання. Бажаючи отримати продуктивну, економічну роботу сучасної системи опалення, оснащеної термостатичними клапанами, треба провести модернізацію системи вентиляції – встановити автоматичні провітрювачі.