АКЦІЯ: 38% знижка

Більшість споживачів щодо вибору віконних конструкцій мають вкрай хибну думку:
«Варто зупинити свій вибір на відомій назві виробника профілю (REHAU, SALAMANDER, VEKA, WINBAU…) і замовлені вікна будуть автоматично якісні.»

Ця думка є вкрай хибною з однієї простої приичини:
ВІКНО складається мінімум з ЧОТИРЬОХ основних складових , і профіль ( чи назва профілю) є далеко не найголовнішою складовою. На думку провідних спеціалістів ЛВК «НОВИЙ ДІМ» структура ЯКІСНОГО ВІКНА виглядає так:

ВІКНО:
ФУРНІТУРА

вибір та наповненість механізмів

СКЛОПАКЕТ

вибір та технологічність виготовлення

ПРОФІЛЬ

вибір марки та типорозміру

 

ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ
ВИРОБНИЦТВА

Як видно зі списку ПРОФІЛЬ займає далеко не найважливіше місце в структурі ВІКНА. Чому ми так стверджуємо? Роз’яснимо детально.

ФУРНІТУРА

     Більшість пересічних споживачів помилково вважають, що фурнітуру,тобто механізм, який встановлюється на вікно, виробляє виробник профілю.Тобто при замовленні вікон з профілю Salamander, фурнітура буде також Salamander. Ця думка є надзвичайно хибною і водночас надзвичайно поширеною. Хочемо ВАС запевнити, що практично ЖОДЕН з ВИРОБНИКІВ ПРОФІЛІВ, широко представлених на українському ринку НЕ ВИРОБЛЯЄ ВІКОННОЇ ФУРНІТУРИ.

      І дуже часто споживачі, котрі замовили вікна, з найкращого (який тільки змогли знайти) профілю, отримували вікна з китайською або турецькою низькопробною фурнітурою. Треба зауважити, що ціна фурнітури в ціні цілого вікна сягає до 40%. Тут власне криється таємниця, чому в одній фірмі вікно з однаковими розмірами і з однакового профілю коштує, скажімо 1400 грн. , а в іншій 1000 грн.

    Провідні спеціалісти ЛВК «НОВИЙ ДІМ» радять при виборі вікон в першу чергу звертати увагу на ВИРОБНИКА ФУРНІТУРИ, котру встановлюють виробники вікон на свої конструкції. Тому, що власне фурнітура в основному  відповідає за механічні та динамічні навантаження на конструкцію, за роботу цілої конструкції, а не профіль, як часто думають.

   ЛАМАЄТЬСЯ В ПЕРШУ ЧЕРГУ ФУРНІТУРА. Але, зупинивши свій вибір на хорошій та якісній фурнітурі, споживач не гарантовано отримує якісний продукт. Причина проста: переважна більшість фурнітур (дорогих і дешевих) в базовій комплектації є пустими. Тобто в конструкції присутні механізми ВІДКРИВАННЯ та ВІДХИЛЯННЯ. Механізми МІКРОВЕНТИЛЯЦІЇ,  МІКРОЛІФТА та БЛОКАДИ ПОМИЛКОВОЇ ДІЇ можуть встановлюватись на БІЛЬШІСТЬ НОРМАЛЬНИХ ФУРНІТУР, але не завжди встановлюються з метою здешевлення собівартості виробництва.

   ЛВК «НОВИЙ ДІМ» пропонує своїм клієнтам віконні конструкції ОБОВ`ЯЗКОВО обладнані механізмами: відкривання, відхиляння, мікровентиляції, мікроліфта та блокади помилкової дії. Оскільки ми вважаємо віконні конструкції не обладнані цими механізмами НЕКОНДИЦІЙНИМИ.

СКЛОПАКЕТ

Більшість споживачів при виборі вікон майже не звертають увагу на надзвичайно важливу складову вікна: склопакет. А якщо і звертають, то практично не орієнтуються в питанні. При проведенні соціологічного опитування, спеціалісти ЛВК «НОВИЙ ДІМ» були просто вражені: більшість респондентів вважають звичайний двокамерний склопакет 4-10-4-10-4 енергозберігаючим склопакетом, а ті респонденти, котрі вже чули про енергозберігаючі склопакети (тому, що вже відвідали чималу кількість віконних фірм) не можуть пояснити елементарну фізику процесів, що відбуваються у склопакетах (менеджери більшості віконних фірм самі не орієнтуються в питанні).

Спробуємо пояснити ми.

Що таке звичайний склопакет (котрий замовляють більшість споживачів, при виборі вікна за принципом НАЙДЕШЕВШЕ)?

Формула звичайного склопакета проста: 4-16-4, де
4 — це товщина одного скла в міліметрах,
16 -це товщина дистанційної рамки між шибами в міліметрах
4 — це товщина другого скла в міліметрах.

Це найпоширеніший склопакет в продажу. Його часто називають ЗВИЧАЙНИМ. Але треба зауважити, що його правильно називати ХОЛОДНИМ. Чому ХОЛОДНИМ? А все дуже просто. Всі склопакети характеризуються показником, котрий називається КОЕФІЦІЄНТ ОПОРУ ТЕПЛОПЕРЕДАЧІ (КОТ). Тобто наскільки склопакет опирається переходу тепла з приміщення на вулицю. Для 2 кліматичної зони, до котрої належить Львівщина, згідно Держстандарту України, коефіцієнт опору теплопередачі мав би бути, хоча б 0,56 . А в склопакета 4-16-4 цей коефіцієнт 0,32 . Ця цифра кардинально менша від потрібної, але вся біда в тому, що цифра 0,56 – РЕКОМЕНДОВАНА . І ніхто не зобов`язує менеджерів різних фірм пояснювати замовникові основні наслідки встановлення вікон з холодними склопакетами на житлові приміщення (випадіння конденсату на вікнах, їх промерзання, надмірну втрату тепла).

Побутує думка, що замовлення вікон зі звичайними двокамерними склопакетами, тобто з трьома шибами, вирішує ситуацію з зазначеними проблемами. Пояснюємо:


Формула звичайного двокамерного склопакета 4-10-4-10-4 або 4-8-4-12-4, де

4 — це товщини шиб в міліметрах,
12, 10, 8 — це товщини дистанційних рамок між шибами в міліметрах

Такі склопакети будуть кращими ШУМОІЗОЛЯТОРАМИ, але теплоізоляторами – поганими. Чому? Все просто. Коефіцієнт опору теплопередачі двокамерного склопакета 4-10-4-10-4 дорівнює 0,47 , що також не дотягує до рекомендованої цифри 0,56 .

З чого ж бажано починати розмову при виборі склопакетів для вікон?

Відповідь проста:

З однокамерного енергозберігаючого склопакету (першого виду) з формулою 4-16-4і , коефіцієнт опору теплопередачі якого 0,59 . В чому ж річ? До формули звичайного склопакету 4-16-4 добавилася буква і , і склопакет став теплішим майже вдвічі ( з 0,32 до 0,59).

Все просто. Буква і в формулі значить, що на внутрішню поверхню внутрішньої шиби нанесено шар іонів срібла (тому формулу правильніше було б писати 4-16-і4). Чому ж шар іонів срібла грає таку важливу роль в енергозбереженні?

Тут варто згадати шкільний курс фізики. Що таке ТЕПЛО? Як воно передається?
У випадку з віконними конструкціями, тепло переходить з приміщення назовні ДВОМА основними способами:

1. Способом теплового (інфрачервоного) випромінювання
2. Способом передачі тепла від тіла до тіла (теплопередачі)

У випадку з енергозберігаючим склопакетом 4-16-4і зменшення витрат тепла відбувається за рахунок зменшення інтенсивності теплового потоку (випромінювання), що проходить через склопакет. Чому? Все просто. Уявіть собі, що Ви дивитеся у звичайне домашнє дзеркало. Що це таке (дзеркало). Це те ж саме скло, що й на вікні, але ззаду на 100% запилене сріблом. І таке звичайне дзеркало відбиває назад майже 100% світлової і теплової (інфрачервоної) хвилі. В нашому ж випадку напилення іонів срібла настільки мізерне, що дзеркало практично невидиме. Світлова хвиля від нього практично не відбивається, і тому відрізнити неозброєним оком склопакети 4-16-4 і 4-16-4і неможливо, але відбивається 20-25% теплової (інфрачервоної) хвилі. І власне тому, що до 25% теплової (інфрачервоної) хвилі відбивається назад у приміщення, втрати тепла через склопакет набагато менші.

Але слід зауважити, що склопакет 4-16-4і ( кот 0,59) це найпростіший, і далеко не найтепліший варіант енергозберігаючого склопакету.

Розпишемо по порядку.

Наступним по теплозбереженню буде двокамерний енергозберігаючий склопакет (першого виду) 4-10-4-10-4і (кот 0,64). Добавилася ще одна шибка і одна камера, які створюють перешкоду втраті тепла способом передачі тепла від тіла до тіла (теплопередачі).

А тепер розкажемо Вам найцікавіше. Всі названі склопакети можна без проблем замовити у БІЛЬШОСТІ продавців на ринку вікон. Тому, що для виробника не складно придбати палету скла товщиною 4мм , і палету скла 4мм з нанесеним шаром срібла (в залежності від виробника, та способу нанесення срібла, маркування буває I,K, LowE ). Але набагато складніше заповнити камери склопакета не повітрям, а інертним газом (аргоном або криптоном). Для цього потрібне достатньо дороге обладнання. І далеко не кожен виробник може дозволити собі закупівлю обладнання для задувки газу в склопакет. Простіше говорити клієнтам фрази-відмазки : а для чого це вам потрібно; це дуже дорого; воно нічого не дає; газ швидко вивітриться і т.п.

Давайте розберемося. Розглянемо теплові та цінові показники енергозберігаючих склопакетів,додатково заповнених газом АРГОНОМ. Ціна заповнення одного склопакета при замовленні вікон на ЛВК «НОВИЙ ДІМ» — всього лиш 20грн (двадцять грн). А коефіцієнт опору теплопровідності стає на 0,07 більшим: 4-16-4і+arg (кот 0,66) та 4-10-4-10-4і+arg (кот 0,71). Щодо найпоширенішої відмазки: газ швидко вивітриться… Цю фразу говорять часто, але ніколи не вказують точних даних, як швидко і на скільки. А показники виглядають так: в склопакеті, зробленому за технологією, концентрація аргону падає на 50% на протязі 7-8 років. Треба зрозуміти просту річ: аргон зі склопакета ніхто не видуває і не витягує. Відбувається тільки молекулярний перехід газу через герметик. Але НАЙБІЛЬШОЮ ПЕРЕВАГОЮ аргону є не теплоізоляція, а його хімічна інертність. Практично всі продавці вікон з енергозберігаючими склопакетами першого виду (з напиленням срібла, але з повітрям всередині) замовчують, або й самі не знають очевидних речей. Срібло ОКИСЛЮЄТЬСЯ! А іони срібла окислюються ще активніше! В повітрі, яке запечатується в склопакеті є кисень. І показники виглядають так: максимум через 8-10 років енергозберігаюче напилення окислюється до нуля. Тобто склопакет 4-16-4і (енергозберігаючий) стане склопакетом 4-16-4 (холодним). А якщо в склопакеті замість ПОВІТРЯ (хімічно активного) буде АРГОН (хімічно інертний) срок служби енерговідбиваючого дзеркала продовжується мінімум до 20 років.

Тепер підсумуємо всі розглянуті склопакети по складових і теплових параметрах (для більшої наглядності в останній колонці буде вказано на скільки дорожче в гривнях коштує 1 м2 даного склопакету в порівнянні з базовим «холодним»)

Формула склопакета

Кф опору теплопередачі, R

Переплата за м.кв. склопакета

4-16-4

0,32

0 грн.

4-10-4-10-4

0,47

+52 грн.

4-16-4і    

0,59

+19 грн.

4-10-4-10-4і

0,64

+89 грн.

4-16-4і+arg

0,66

+39 грн.

4-10-4-10-4і+arg

0,71

+109 грн.

Як показала практика, інвестиція досить невеликих коштів у теплі склопакети при автономному опаленні приміщення, чи особняка, окупиться максимум через два-три роки. Якщо мова йде про приміщення з центральним опаленням, то економити на склопакетах також не завжди доцільно (чому? Читайте на сторінці «ДИХАЮЧІ ВІКНА»).

У цьому розділі ми тільки поверхово торкнулися фізичних, хімічних і економічних показників і процесів, зв`язаних зі склопакетами (детальніше ВАМ роз`яснять менеджери ЛВК «НОВИМЙ ДІМ») Про способи здешевлення собівартості склопакетів недобросовісними продавцями читайте на сторінці «НЕ ПРО НАС».

ПРОФІЛЬ

На українському ринку металопластикових конструкцій прослідковується цікава тенденція: в основному виробники хвалять не стільки вікна, скільки сам профіль, з якого вони зроблені. Хвалиться назва, екологічність, дизайн, камерність і т.п. Звичайно не можна сказати, що вибір профіля не важливий, але та увага, яку надає більшість продавців вікон профілю служить звичайним відвертанням уваги клієнта від більш важливих складових вікна (див. СКЛАДОВІ ВІКНА). Розберемося з основними МУЛЬКАМИ, які служать КОЗИРЯМИ більшості продавців вікон.

Часто звучить рекламне твердження: ВІКНА З ПРОФІЛЮ ….. ТЕПЛІ ВІКНА. Це твердження є достатньо брехливим, тому що якщо ВИ подивитесь на віконний проєм, ВИ побачите, що 75-80% проєму займає склопакет, через який і втрачається 75-80% всього тепла. А через профіль втрачається 20-25% тепла. Тобто, навіть якщо профіль, який рекламується, буде в два рази тепліший (це майже фантастика), то на теплопровідності всього вікна це відіб`ється мінімально. Тому Ми стверджуємо: ТЕПЛІ ВІКНА – ЦЕ ВІКНА З ТЕПЛИМИ СКЛОПАКЕТАМИ, А НЕ ВІКНА З ТЕПЛОГО ПРОФІЛЮ.

Часто звучить рекламне твердження: 4-КАМЕРНИЙ ПРОФІЛЬ ПО ЦІНІ 3-КАМЕРНОГО. Звичайно, на слух зрозуміло: 4 краще за 3. Але МИ стверджуємо, що набагато важливішу роль грає МОНТАЖНА ШИРИНА ПРОФІЛЮ (60,70,86мм), а не кількість камер у ньому. Тобто, якщо порівняти профілі з однаковою монтажною шириною , практично не важливо, скільки у ньому камер 3, 4, чи 10. На теплоізоляцію вікна одна, дві, чи навіть десять лишніх камер, будуть впливати в мізерній степені.

Щодо міцності профілю, то важливим є не стільки кількість камер і монтажна ширина, скільки товщина АРМАТУРИ, яку вставляє ВИРОБНИК ВІКОН в профіль. Справа в тому, що ЖОДЕН виробник профілю не виробляє АРМАТУРИ (армування). Товщина арматури є всього лиш РЕКОМЕНДОВАНОЮ ВИРОБНИКОМ ПРОФІЛЮ. Тобто, якщо продавець вікон показує клієнту красивий зріз (зразок) профілю з потужною арматурою ( 2.0мм), не факт, що у вікні, котре привезуть клієнту, буде така ж. В найкращому випадку 1.6-1.4мм. В даний час на теренах України найчастіше використовується арматура 1.1мм. Інколи 0.8мм. а в деяких випадках армування взагалі не використовується!!!
ЛВК «НОВИЙ ДІМ» пропонує вікна в профіль рами, яких вставлено армування 1.6мм , в профіль стулки 1.4мм.

ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА

На думку провідних спеціалістів ЛВК «НОВИЙ ДІМ» , однією з найважливіших складових хорошого вікна є власне ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА. Ми маємо на увазі той факт, що в даний час існує надзвичайно велика кількість так званих гаражних виробників, для яких не існує жодних технологічних чи моральних норм при виробництві віконних конструкцій. Про це Ви зможете прочитати у розділі нашого сайту «НЕ ПРО НАС » .